UA-25088585-1

ESKİSEHİR 3D NE YAPAR?

3D Modelleme
İşim bu

3D dış mekanlar
Alışıla gelmiş 3D işlerden biri, pek heyecan vermez bana göre ama yapılır.

3D iç mekanlar
İç Dizayn bana bırakılırsa zevkli bir iştir.Yapılır.

3D animasyonlar
Tanıtım, sunum ,görsel şölen açısından en etkili yöntemlerden biridir.Yapılır

3D Ters projeksiyon  projeleri
Bu projeler biraz maliyetlidir,ama şu varki hiç ilgi ve alakası olmayan kişilerin bile durup vitrininize uzun sire bakmasını sağlar.İstediğiniz kadar branda, afiş ve ya göresel temalar koyun bunun kadar dikkat çekmez.Maliyet derken kullanılacak olan projeksiyon cihazının Full Hd ve lümen açısından (ışık şiddeti) yüksek olması gerekmektedir.Haliyle ne kadar bu özellikler artarsa fiyatta artmaktadır.Şu an itibari ile 5-6 bin TL civarındaki bir projeksiyon cihazı 3×5 metre gibi bir mağaza vitrini için yeterli gelebilmektedir.Masraf derken sadece bu değil vitrin canıma yapıştırılacak saydam bir filme ihtiyaç duyulmaktadır.Asıl bu hologram görüntüsünü yaratacak ürün budur.Bu ürün yaklaşıok %15 civarında görüntüyü engeller.Ama projeksiyon cihazını devreye sokunca % 150 lik bir görüntü canlılığı ve dikkat çekiciliği sağlar.Bir sorun vardır buda dış mekanlarda akşam üstünden sonra görüntü alabilirsiniz.Haliyle güneş ığışı ile yarışmak mümkün değildir.Youtube.com adrese ters projeksiyon yazarsanız birçok örneğini görebilirsiniz.Son olarakta bir masrafta birlikte yapacağımız 3d modelleme animasyon işidir.Bu konuda hiç bir şey belirtmeyimki bu son görüşmemişz olmasın. :))

3D Sunumlar
Farzedelim bir sunum yapacağız,aklınıza ilk ne geliyor? Evet , powerpoint. Geçiyoruz bir kenera bas tuşa değişsin sayfa siz anlatın..Bu proje için belki aylarınızı verdiniz ama yaptığınız sunum şekline bakın…Ne yapabiliriz? sunduğunuz bütün ürünleri yada her neyse bir video halinde modellenmiş olarak sunmak daha çarpıcı olmazmı?  ilk olarak şirket logonuzun bir görsel şölen gibi efekler içinde dönerek gelmesi? İlk dikkati çektik..Artık herkes sizin sunumunuza bakıyor ve sanki bir film izlergibi daha neler olacak diye izlemeye ve sizi dinlemeye devam ediyor.Sunum bitiyor arkasından bir alkış kopuyor.. tebrikler geliyor…vs. vs.

3D Dersler
Düşünsenize bir dersteyiz, mesela bir fen bilgisi dersi, gezegenler konumuz, bu gezegenleri yörüngelerinde dönerken dersi anlatıyoruz.Merkürden başlıyoruz ve birden merkür ekranmızda büyük bir şekilde beliriyor.Yüzeyi , büyüklüğü, vs. vs. sanki sınıfı almışızda uzayda ders anlatıyoruz.Bütün öğrenciler kendini derse kaptırmışlar.Ezberlemek yerine dersi birebir yaşıyorlar ve hafızalarında bir film gibi kalıyor.Yada bir biyoloji dersindeyiz alyuvarlar , akyuvarlar ekranda uçuşuyor… artık gerisini siz düşünün.Ekran derken elbetteki büyük ekran bir televizyon yerine bir projeksiyon perdesi olsa tadından yenmez 😉 Üf leyip püfleyen bir öğrenci kitlesi yerine en ön sıradan yer kapmaya çalışan öğrenciler sizinde hoşunuza gitmez mi?

3D hayalinizdeki bir nesne
Bir projeniz var ama bunu karşı tarafa anlatmak için her yolu denediniz olması, işte çözüm yolu 3D modelleme..

3D printer için  .stl formatında modellemeler
Bu konuda bir kaç tecrübem oldu, bir hayli zorladı.nedeni ise burda sizin isteğiniz değil bunu oluşturacak makinanın isteklerini yerine getirmeye mecbursunuz.Sonradan gelip meydan okuyan bir cihazın kullandığı bir 3d formatı işte..

3D wallmapping projeleri
Başlı başına bir projedir.Bir tetris oyunu gibi yaptığınız 3d modelleme ve animasyonun gerçek objeyle bire bir oturması lazım

3D prizma projeleri
3D Render
3D Mağaza dekorasyonu
3D Fuar Stand Tasarımı
3D Mobilya tasarımı

3D Mimaride gece ve gündüz tek kare render veya animasyonu
Bir mimari projeniz var ve alışıla gelmiş bir render istemiyorsunuz.hava günlük güneşlik , heryer yemyeşil gibi.. O zaman bir düşünelim projemizde bir kamera ile etrafı dolaşırken örnek olarak 30 saniye içinde sabah oluyor , öğlen oluyor, akşam ve ardından gece tabi sadece gökyüzü değil , etraftaki  ışıklandırmalar , evlerdeki ışıklar , etrafda dolaşan arablarında ışıkları bu zaman akışında devreye giriyor..Hele birde Eskişehir’de iseniz 9 ay kış yaşıyoruz hadi birde 30 saniyede yazdan kışa geçiş yapalım, yazın sıcağından kışık karlı ortamına bir kar yağışına geçelim. Nasıl güzel olmaz mı?Render süremiz artacak elbetteki… Bununla birlikte artan şeylerde var  elbeete 😉